Tsekkin-Itavaltan juhlat (15.3.)

Velkolepá narozeninová párty vypukla přesně v osm večer místního času. Někteří samozřejmě dorazili dřív, někteří později, podle národních zvyklostí a životního stylu. Lukáš (CZ) oslavil své 24. narozeniny, Sonje (AU) je nyní sladkých 23. Po spořádaném přípitku, doprovázeném českou klasickou hudbou, bylo oslavencům popřáno všeho nejlepšího, načež byli zavaleni dary rozličných velikostí a tvarů.

Pak už párty nabrala vlastní směr, a rychle se měnila ve správnou pařbu. Česko-rakouské slavnosti byl přizpůsoben samozřejmě catering. Všichni měli možnost ochutnat pravé české řízky s bramborovým salátem, vepřo knedlo zelo a rakouský jablečný štrůdl. Vrcholem programu byl, nepočítaje tvrdý alkohol, Lukášův borůvkový koláč. Ten mi bohužel z neznámých důvodů chybí ve fotodokumentaci.

Poslední akcí, kterou se podařilo zorganizovat byl český kvíz. Všechny multinárodnostní týmy se s ním popraly docela bravurně. Dostal jsem pocit, že toho věděli víc než já. Což není zas takový překvapení ;-)

Slavnostní výzdoba
Plastové skleničky
The bar
Sonja
Gratulace
Ženy nešetří polibky ...
... muži třesou pravicí.
Bartek
Fernanda a fotograf
Alessio & Mihaela
Vadim (Udmurt) s Bartekem
Řekyně (Řecko) & Mihaela
Alex aus Osterreich
Przemek (Polsko) s Florence
Flo a Marianna (Itálie)
Jozef rád salát
Čekáme na výsledky kvízu
And the winner is ...
... team Maya! (Včelka Mája)
Po náročném dni už jen sedíme

From behind the scenes

Příprava takové akce samozřejmě není sranda. Největší zásluhy patří Janě za šikovné ruce při přípravě jídel, především houskových a bramborových knedlíků. A také Lukášovi za to, že ani v polních podmínkách nesleví své požadavky na kulturní a kvalitativní úroveň jakékoli oslavy, ať už se jedná o hudbu, stravování nebo organizaci. Já jsem se při přípravě držel spíš špinavé práce, aby měli mistři dostatek prostoru a čistého nádobí. No a samozřejmě jsem přípravy patřičně zfotografičnil.

Out of order
Příprava štrůdlu
Příprava štrůdlu
Vepřové
Paličku nemáme, ale nezoufáme
Zelíčko
Trojobal
Jana už to zná
Knedlíky houskové
Vepřová pečeně
Povedlo se
Šéfkuchař
Trouba
Bramborový salát
Řízečky jako od maminky
Štrůdl
Zasloužený odpočinek