Všehochuť

Nějak jsem to publikování v poslední době zanedbal, takže tady je pár fotek a potřehu z dob minulých.

Fotbal

Fotbalový zápas Česko-Finsko jsem sledoval v přímém přenosu v jednom sports baru, jehož jméno si nemůžu ani za boha zapamatovat. Sešlo se nás tam několik Čechů, většinu z nich jsem viděl poprvé, protože nebydlí ve Student Village. Zápas jsme nakonec díky neuvěřitelnému štestí vyhráli 4:3.

Finové se sice netvářili moc nadšeně, ale agresivní nebyli a dokonce se jednou nechali strhnout a skandovali "Češi Češi", což je velmi kolegiální. Tak jsem na oplátku alespoň pil Finské pivo.

Finští fotbalisti nás nepěkně okopávali
Jeden z nás je Španěl (a já to nejsem)
V klubu lze sledovat více zápasů najednou

Cestou z fotbalu jsme náhodou narazili na generální zkoušku historického představení o založení kostela v Turku. Vše samozřejmě ve finštině, ale jinak pěkné světelné efekty i performance. Jediné, co jsem zvládl pochytit bylo volání virtuálního davu: Kirkko on turha!

Divadelní představení
Divadelní představení
Divadelní představení

Velikonoce

O Velikonocích se nedělo nic extravagantního, protože většina lidí využila prázdniny k cestě domů, nebo výletům po okolních zemích. Ale pár nás tu přece jen zůstalo, a tak nám Alessio připravil vynikající velikonoční lasagne. Věřící šli do kostela na mši (taky jsem se byl jednou podívat).

Bartek a dámské osazenstvo (Španělsko, Peru, Litva, Belgie)
Sváteční hostina
Let's eat!
Keka (Snad se to tak píše)
Milagros
Kraslice ručně nemalované

Ruissalo

Ruissalo se stalo oblíbenou výletní destinací. Autobusem se tam dostanem za 20 minut, je tam krásně v zimě i v létě, a navíc tam mají dvě sauny s avantem (plaváním v moři).

Alessio
Sníh je pryč
Jana & Zdeněk
Mark z Karibských ostrovů
Bartek řve jak malej
Já (Me, Ich, Moi, Minä...)